Vítězství v soutěži České ručičky 2023!

Žáci třetího ročníku oboru elektrikář-silnoproud se zúčastnili celostátního finálového kola odborných dovedností v rámci přehlídky České ručičky 2023 v Sokolnicích. Tato akce probíhala pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje a energetické společnosti E.GD. Celkem soutěžilo šest žáků oboru Elektrikář – silnoproud z celé republiky. Jejich úkolem bylo zapojení podružného rozvaděče a domovních rozvodů v lištách podle schématu. Soutěžící pracovali pět hodin a po obědě absolvovali vědomostní část v písemných testech. Pedagogický doprovod žáků si mohl mezitím prohlédnout VVN elektro rozvodnu a moderní školící centrum pro venkovní rozvody elektřiny.
Hodnocení prací prováděla komise pořádající školy ze Sokolnic. Tato škola také dodala potřebný materiál. Časový limit pro všechny soutěžící byl neúprosný. Ceny a trofeje pro týmy byly rozdány v 16 hodin. Náš žák Tomáš Kvasnovský, vítěz v oboru Elektrikář-silnoproud, získal nejcennější trofej České ručičky 2023. Je to obrovský úspěch! Na druhém místě skončil žák z SŠTaG Blansko a na třetím SŠŘ Frýdek Místek. Toto vítězství je pro nás velkou výzvou k tomu, abychom vedli žáky k profesím, které jsou na trhu práce žádané. Na galavečeru, který se uskuteční 21. 6. 2023 na BVV v Brně, budou vítězům předány hodnotné ceny.
Tomáš zvládl náročné úkoly velmi dobře a ukázal, že má zlaté české ručičky. Děkujeme!

(L. Malinka, učitel odborného výcviku)