Regionální kolo soutěže odborných dovedností

Dne 22.3.2023 se dva žáci třetího ročníku oboru elektrikář-silnoproud zúčastnili regionálního kola odborných dovedností. Tato akce probíhala na Střední škole polytechnické v Brně. Dvanáct mužstev oboru Elektrikář- silnoproud bojovalo o hodnotné ceny a postup do celostátní soutěže České ručičky. Úkolem elektrikářů bylo zapojení domovní instalace a podružného rozvaděče podle schématu. Zatímco soutěžící pracovali, pro pedagogický dozor byla přichystána prezentace nových produktů firmy Kopos Kolín. Hodnocení prací prováděli učitelé odborného výcviku. Časový limit byl stanoven na šest hodin. Ceny a trofeje pro všechny umístěné žáky a týmy byly zveřejněny opoledne. Vítězná škola v oboru Elektrikář – silnoproud, kterou se stala Střední škola Elektrotechnická Břeclav, získala putovní pohár a hodnotné ceny. Naše SOU a SOŠ Hustopeče se umístila na krásném třetím místě 🥉a zároveň žák Tomáš Kvasnovský postoupil z krásného druhého místa v jednotlivcích do finálového kola soutěže České ručičky 2023 v Sokolnicích🥇, které se uskuteční 27. dubna tohoto roku.
Naši soutěžící zvládli náročné úkoly výborně a přejeme jim úspěch na Českých ručičkách!
(L.Malinka)