Svou cestou

Program Svou cestou

V březnu třída ITVČ2 absolvovala řadu aktivit v rámci výjezdního programu Svou cestou, které pro ně připravilo školské zařízení Lipka.  Každý mohl najít zalíbení v jiné činnosti (např. Cestování dle Zikmunda a Hanzelky, Stavitel, 35 let hospodaření v rodině, Benefice, či Filmový festival) a dle chuti se zapojit, prosadit, či jen přihlížet. V úterý a ve středu program končil dříve, proto jsme se rozhodli navštívit Vysočina arénu, kde již probíhaly tréninky na biatlonové závody. Ve středu jsme šli obhlédnout nejbližší okolí, tj. Památník Járy Cimrmana a blízkou rozhlednu. Nejzajímavějším momentem byla reflexe filmového festivalu ve čtvrtek večer v lese. V pátek proběhlo vyhlášení vítězného filmu, o kterém hlasovali všichni účastníci programu. Vyhrála skupina našich žáků, odměnou jim je sazenice stromu buku.

(S.Gergelová)