Kariérový den pro závěrečné ročníky

Předposlední vánoční týden naši školu navštívili zástupci několika vysokých škol, konkrétně Masarykovy univerzity, Univerzity obrany a Univerzity Tomáše Bati. U maturitních ročníků představili školu obecně, jednotlivé fakulty, podmínky přijímacího řízení, studium a kreditový systém, spolupráci se zahraničními školami, ubytovací zařízení a samozřejmě dodali i informace o vysokoškolském životě studentů (brigády, soutěže, sportovní akce atd.).
U učebních oborů proběhla prezentace o možnostech profesního uplatnění u Armády ČR a o personálních záležitostech (psaní životopisu, motivačního dopisu, postupu u pohovorů a podobně).
Všechny aktivity byly doplněny krátkými motivačními videi a dokumenty ze života jednotlivých institucí. Na závěr proběhla diskuze.
Univerzitu obrany přišel představit náš bývalý žák, absolvent učebního oboru instalatér, který je již ve třetím ročníku studia. V příštím článku přineseme rozhovor přímo s ním.
(K. Bališová)