Soutěž malířů a lakýrníků v Malířském centru SOŠ a SOU Hustopeče

Dne 18. 5. 2022 se v naší škole uskutečnila soutěž odborných dovedností oboru Malíř a lakýrník.

Klání se zúčastnilo pět škol – SOU Uherský Brod, SOU Hlučín, SOŠ Kyjov, SOU Brno a SOŠ a SOU Hustopeče. Každou školu reprezentovali dva zástupci, od nás to byli žáci 3. ročníku Malíř a lakýrník Hynek Toman a Denisa Danhoferová. V povinné části zadání měli soutěžící namalovat plastickou římsu a fládr, logo Hustopečí s nápisem „Hustopeče – srdce vinic a mandloní „. Dále jim byl ponechán prostor na vlastní vyjádření a fantazii, zde šlo o tzv. volnou tvorbu. Naši žáci úspěšně zvládli povinné zadání a na volnou tvorbu si vybrali siluetu baletky na barevném pozadí. Malba se jim velmi povedla a zaslouženě získali 1. místo v soutěži.

Pavla Medlová, učitelka odborného výcviku