Vzdělávací exkurze do Rakouska

Závěrečný běh školního roku jsme zpestřili poznávací exkurzí do Rakouska. Tentokrát jsme vyjeli netradičně přes Slovensko, abychom už před devátou hodinou mohli vnímat vzhled, vůni, ale i chuť čokoládových pochoutek výrobny Hauswirth Konditor v Kittsee. Z čokoládovny jsme přejeli do městečka Hinterbrühl, kde se nachází bývalý sádrový důl, ve kterém byla během druhé světové války umístěna tajná továrna na výrobu proudových stíhaček Heinkel. V podzemí se nachází největší evropské jezero, po kterém jsme se na lodi projeli. Po tomto netradičním zážitku už nás čekalo centrum Vídně se svými historickými budovami. Na zpáteční cestě jsme přestávku v době bouřky využili k návštěvě nákupního centra G3 Gerasdorf. Výlet byl nejen inspirací pro rodinné prázdninové putování, ale i návnadou pro další poznávání se školou.

Stanislava Gergelová