Bylinkový koutek aneb realizujeme naše nápady

V květnu finišujeme s další aktivitou projektu Jihomoravského kraje iKAP II. Celá akce začínala velmi pozvolna žertováním žáků školy o možném využití části pozemku v blízkosti školního hřiště. Postupně se o různých možnostech začalo diskutovat a ubytovaní žáci na Domově mládeže vytvořili konkrétní plánek včetně zakreslení a popisu rostlin a zařazení dalších prvků.

Schválením projektu na podzim 2021 odstartovalo naše snažení. Bez přehánění můžeme říct, že k realizaci přispěli žáci všech oborů. Začínali jsme vyčištěním pozemku, což nás oproti plánu hodně zdrželo. V zimních měsících jsme připravovali vyvýšené záhonky a hmyzí domečky. Na jaře se už pozemek začínal podobat našemu plánku. Přidali jsme cestičky a další různé povrchy, které nabídnou smyslové vnímání. Posledním krokem bylo umístění vyvýšených záhonů a osázení prostoru rostlinami, které chceme využít při vaření nebo přípravě nápojů. Velký dík patří všem, kteří se ujali jednotlivých úkolů a přidali ruku k dílu, především Andrey Božkové, studentce druhého ročníku oboru Veřejnosprávní činnost, za její kreativní přístup.

Stanislava Gergelová