Měsíc: Prosinec 2020

Adventní čas na Domově mládeže

Adventní čas na Domově mládeže jsme se snažili i při malém počtu ubytovaných z důvodu pandemie prožít s vánoční atmosférou.
Pouštěli jsme si vánoční koledy, zazpívali jsme si, pekli oblíbené linecké cukroví, vyráběli dárkové předměty jako např. dárkovou taštičku nebo vánoční ozdoby. Při tom jsme si povídali o prožitých Vánocích, o nezapomenutelných dárcích z dětství, o tradicích u každého doma a u toho popíjeli nealkoholický punč, který každoročně připravuje paní vychovatelka.
Letos jsme si nemohli zajít na bowling, ani uskutečnit turnaj ve stolním tenise, což nám bylo moc líto.
Všichni doufáme, že se situace zlepší a příští rok bude příznivější. Tímto všem přejeme úspěšný a pohodový rok 2021.

Malinková Ludmila – vychovatelka

Návštěva penzionu důchodců v Hustopečích

Již podruhé navštívili studenti Domova mládeže obyvatele penzionu důchodců v Hustopečích s tím, že k nim přišli nainstalovat výstavu fotografií nafocených studenty Domova mládeže s tématikou „Podzim očima studentů“. S místními obyvateli spolupracujeme a snažíme se organizovat a rozvíjet různé aktivity.
Další návštěva nás čeká na Mikuláše, kdy společně posedíme, zahrajeme zábavné hry, popovídáme si a k tomu si dáme námi upečené vánoční cukroví.
Pro letošní rok se s nimi rozloučíme s přáním prožití krásných a klidných Vánoc.

Malinková Ludmila – vychovatelka