Světový silniční kongres v Praze

V pátek 6. října se téměř padesát žáků školy zúčastnilo XXVII. světového silničního kongresu v Praze. Koná se každé čtyři roky, ale nyní, po padesáti dvou letech v ČR. Po uvítání hlavní organizátorkou jsme byli uvedení do konferenčního sálu, kde promluvil mluvčí ŘSD, zástupkyně Ministerstva dopravy a další. Následně nás čekal velmi zajímavý program u stanoviště BESIPu, poté prohlídka kongresového centra spojená s návštěvou jednotlivých expozic, k nimž patřilo i deset stánků českých a slovenských univerzit. Po poledni jsme se vydali pěšky přes Vyšehrad, po vltavském nábřeží, kolem Tančícího domu a Národního divadla, až na Karlův most. Pokračovali jsme na Staroměstské náměstí, odkud již každý individuálně pokračoval na náměstí Václavské, kde jsme se po osobním volnu setkali a společně pokračovali k autobusu.Akce byla pro mnohé inspirací pro rozhodování o budoucím studiu či kariéře.

S.Gergelová