Úspěch na soutěži malířů v Uherském Brodě

Ve dnech 11.5. – 12.5. 2023 se žáci naší školy zúčastnili celostátní soutěže žáků oboru Malíř a lakýrník v Uherském Brodě. Tématem soutěže bylo rčení„ Řemeslo má zlaté dno“.
Soutěžilo šest škol – SOU Uherský Brod, SOŠ stavební Kolín, SOU Jarov Praha, SOU Valašské Meziříčí, Střední škola polytechnická Brno -Jílová a SOŠ a SOU Hustopeče. Každou školu zastupovali dva žáci, od nás to byly Brigita Streitová a Monika Vykydalová.
Všech dvanáct soutěžících se s chutí pustilo do práce a na zdech chodby v ploše o velikosti 1 x 2m se začaly rýsovat různé kreativní malby na dané téma.
Naše žákyně 1. ročníku oboru Malíř a lakýrník, Monika Vykydalová, vytvořila na stěně plastickou dekorativní techniku, za kterou získala 1. místo.
(B. Horáková, učitelka odborného výcviku)