Mezinárodní setkání odborníků v Malířském centru

Firma PPG Deco Czech, jednička na trhu nátěrových hmot, kterou v České republice najdeme ve více než stovce prodejen, uspořádala 21. 2. 2023 v našem Malířském centru mezinárodní setkání odborníků z Polska, Maďarska, Slovenska a České republiky. Účastnící se seznámili s novými trendy a výrobky na trhu, ocenili i praktické ukázky zacházení s novými ekologickými nátěrovými hmotami.
V únorových a březnových workshopech se u nás v rámci školení vystřídá celkem 130 zaměstnanců firmy ze všech krajů ČR, jeden den je vyhrazen i pro naše žáky a učitele odborného výcviku.
S firmou PPG Deco Czech spolupracujeme již 15 let. Po vybudování Malířského centra se naše spolupráce zintenzivnila – firma nás zásobuje materiály, sponzoruje soutěže, které pořádáme, zve k nám odborníky ze zahraničí.
V podzimních měsících společně zorganizujeme na SOŠ a SOU Hustopeče druhý ročník Soutěže
odborných dovedností oboru Malíř a lakýrník.

(B. Kynclová)