Atmosféra Moravského divadla v Olomouci byla nabitá originálním humorem

Ve čtvrtek 6. října 2022 jsme s žáky naší školy vyrazili za kulturou do hanácké metropole. Cílem bylo Moravské divadlo a jeho inscenace Sluha dvou pánů. Jde o nejproslulejší komedii od italského dramatika Carla Goldoniho. Hra svým humorem zaujala všechny v hledišti, od začátku do konce hlavní hrdina Truffaldino bavil publikum svými gagy a především svou skvělou improvizací. Přestože komedie vznikla před mnoha lety, dokáže svou energií a důvtipem oslovit i dnešního diváka. Je současná i svým tématem, mnohdy se tam objevily i moderní motivy, které vtipně reagovaly na aktuální dění ve společnosti.  Představení neustále udržovalo kontakt s návštěvníky, to vedlo k mnoha úsměvným situacím. Sluha dvou pánů opět nezklamal, herci předvedli strhující výkony a hudební doprovod vše doplnil. Odnesli jsme si řadu zážitků a hlavně pozitivní naladění.

Mgr. Kateřina Bališová