Workshopy s personální agenturou Randstad

IMG_8588Maturitní ročníky si chvíli odpočinuly od školních povinností a aktivně se zapojily do několika workshopů s brněnskou agenturou Randstad.

Na začátku programu studenti zhlédli výstižnou prezentaci na téma „Ukážeme Ti svět práce“ , poté jim byla personální společnost představena. Tři konzultantky žákům poskytly základní informace o aktuálním trhu práce v Jihomoravském kraji, zaměřily se na nezaměstnanost, nabídky práce vhodné pro absolventy, požadavky zaměstnavatelů, nejvíce frekventované obory atd.

Druhá část byla praktická.  Proběhly celkem tři workshopy,  kde se všichni aktivně zapojili. Jeden z nich byl zaměřen na hledání práce a brigád prostřednictvím internetových portálů a sociálních sítí, dále na vhodné oslovení firem.

Druhý workshop se věnoval vytvoření strukturovaného životopisu a přípravě na osobní pohovor. Na závěr si někteří mohli vyzkoušet, zda najdou ve smyšlených životopisech chyby a opravit je.

Poslední stanoviště obsahovalo ukázkové testy manuální zručnosti, logického myšlení a matematických předpokladů. Testovací blok byl pojat soutěžní formou, studenti měli možnost za správné výsledky získat malý dárek.

Díky zkušenostem zaměstnankyň personální společnosti Randstad jsme se seznámili nejen s aktuální problematikou na trhu práce, ale zároveň si i vyzkoušeli, zda jsme schopni na dnešní požadavky zaměstnavatelů reagovat.

Mgr. Kateřina Bališová