Sport na naší škole za 1. pololetí školního roku 2016/17

20161213_091857Družstvo naší školy se zúčastnilo tradičního Poháru J. Masopusta v kopané hochů, které se konalo 25.10. v Lednici. Poháru se účastnilo 6 družstev, která byla rozdělena do  dvou skupin ( 1.  skupina -SOŠ a SOU Hustopeče, Gymnázium  Břeclav, Gymnázium Mikulov;  2.  skupina, Gymnázium Hustopeče, SPŠ Břeclav, SVIŠ Valtice ). Vítězové skupin hráli finále. Po vítězství nad Gymnáziem Břeclav jsme v boji o 1. místo ve skupině prohráli s Gymnáziem Mikulov 1:5 a celkově jsme obsadili 4. místo. Ve finále pak porazilo Gymnázium Mikulov SPŠ Břeclav 1:0 a postoupilo do krajského finále.

Středoškolská futsalová liga

Tak jako každý rok se i letos naše škola účastnila Středoškolské futsalové ligy v kategorii hoši i dívky. Hoši odehráli 1. kolo SFL 14.11.  za účasti družstev SVIŠ Valtice, Gymnázium Hustopeče, Gymnázium V. Pavlovice a naší školy. Do dalších kol postupovala  první dvě družstva. Naše družstvo prohrálo s Gymnáziem V. Pavlovice 2:4 a pak porazilo Gymnázium Hustopeče 5:2. V rozhodujícím utkání jsme prohráli se SVIŠ Valtice 4:5 a skončili jsme  na 3. nepostupovém místě. Do 2. kola SFL postoupila družstva Gymnázia V. Pavlovice a SVIŠ Valtice. Dívky odehrály 1. kolo SFL 13.12. za účasti družstev Gymnázia Hustopeče a Gymnázia V. Pavlovice. Vítězem a postupujícím do 2. kola se stalo Gymnázium V. Pavlovice, které vyhrálo oba zápasy 7:0. V boji o 2. místo naše děvčata prohrála s Gymnáziem Hustopeče 2:3 a obsadila 3. místo.

Doufejme, že příští rok se nám bude dařit lépe.

Mgr. Pavel Valtera