Sluha dvou pánů v Moravském divadle Olomouc

img_7930-1V pátek 16. 12. 2016 se několik studentů a studentek SOŠ a SOU Hustopeče vydalo do Olomouce za kulturou. Kromě historického centra města (orloj, soubor několika barokních kašen, památka UNESCO sloup Nějsvětější Trojice) jsme navštívili Moravské divadlo.

Moravské divadlo je dominantní kulturní institucí nejen krajského města, ale také celého Olomouckého kraje. Sídlí v nejstarší divadelní budově u nás, a to už od roku 1830. Nadšenci divadla sem můžou zajít na operu, operetu, balet, muzikál či činohru. My jsme si z repertoáru vybrali italskou hru Sluha dvou pánů od Carla Goldoniho.

Známá situační komedie se v rukou režiséra Nikolajeva Pavlova Peneva převtělila v inscenaci, která zachovává původní příběh a zároveň naráží i na aktuální společenská témata. Humor, komika, improvizace, nezbedné blešky, vtipné hlášky bavily celé hlediště. Hlavní postavou byl neustále hladový sluha Truffaldino, který se zapletl mezi dva pány, svým mrštným jazykem se však ze všeho vymluvil. Vynikal nejen pohybovými kreacemi, improvizačními schopnostmi, ale hlavně svým verbálním talentem se ze všeho dostat. Herci publikum bavili od začátku až do konce, bravůrně sehráli své role a některými prvky se přiblížili mladému divákovi. Vtipné situace na jevišti doprovázela živá kapela, která nás svými melodiemi často přenesla do Itálie, kde se vše odehrávalo. Legendární italská komedie nezklamala, navodila úsměvnou a pohodovou atmosféru v tomto uspěchaném předvánočním období.

Zpracovala: Mgr. Kateřina Bališová