Divadélko pro školy Hradec Králové

08Ve středu 19. 6. 2019 na naši školu již podruhé přijelo Hradecké divadélko, které si pro nás připravilo představení Divadelní učebnice aneb české divadlo 20. století. Vtipně pojatá hra volně navazuje na Divadelní cestopis aneb Evropou od renesance po realismus, kterou jsme zhlédli minule. Šlo o zábavné a nevšední seznámení s významnými divadelními osobnostmi a divadly, které působily a stále působí. Dvojice herců nám představila dramatickou činnost od vzniku samostatného Československa po současnost. Poutavou formou přiblížili tvorbu Karla Čapka, Osvobozeného divadla, Semaforu nebo Járy Cimrmana. Během inscenace zapojovali i žáky, a to vedlo k řadě humorných situací. Studenti SOŠ a SOU Hustopeče si nejen rozšířili a upevnili znalosti z oblasti dramatu, ale také se pobavili a získali nové zkušenosti.

Mgr. Kateřina Bališová