Soutěž odborných dovedností – oboru elektrikář silnoproud

Soutěž odborných dovedností – oboru elektrikář silnoproud, pro školní rok 2018-2019 dne 21. 2. 2019 na SŠP Brno, Jílová p. o., regionální kolo jihomoravského kraje.

Soutěž proběhla na středisku OV Brno-Tučková (dílny praktické výuky). Soutěže se zúčastnilo celkem 19 žáků z 10 škol.
Soutěž byla rozdělena na praktickou část a teoretickou. Časová dotace na praktickou část byla 4,5 hod. a na teoretickou část 1 hod.
Úkolem praktické části bylo zhotovení bytové elektroinstalace na přichystaném instalačním panelu. Nejlepší soutěžící dosáhl 142 bodů a nejslabší 32 bodů ze 142 možných. Zadání praktické částí a teoretické částí bylo hodnoceno účastníky i pedagogickým dozorem jako dobré, odpovídající danému času a znalostem žáků.
Všichni účastníci dostali mimo cen vítězů v jednotlivcích a družstvech upomínkové ceny od sponzorů.
Připravenost soutěže ze strany pořádající školy byla na velmi dobré úrovni bez připomínek.

Umístění našich žáků SOŠ a SOU Hustopeče v jednotlivcích:
Kilián David – 3 místo a Kuc Frederic – 6 místo. V družstvech jsme se umístili na 2 místě.

Ing. Bc. Štěpán Pavelka
odborný učitel