Břeclavský fortel 2018

Ve čtvrtek 8. 11. 2018 se uskutečnil další ročník Břeclavského fortelu, který se zaměřuje na spolupráci škol a firem v rámci podpory technického vzdělávání. Akce se zúčastnili i žáci SOŠ a SOU Hustopeče, využili jedinečnou příležitost projednat své možnosti spolupráce či praxe s významnými firmami v regionu. V dnešní době je velká poptávka po absolventech technických oborů, proto i mnohé společnosti se díky této prezentaci snaží přiblížit mladým lidem a nalákat je ke studiu v průmyslové oblasti. Přínosné je to pro všechny, studenti si rozšíří obzor, získají kontakty, zaměstnavatelé namotivují potenciální zaměstnance a široká veřejnost se seznámí s činností jednotlivých firem. Na ročníku 2018 se podíleli např. Racio, Fosfa, Signum, OTIS, Mauting, Frauenthal automotive, AlcaPLAST, ZEBR, Gebauer a Griller a další.