Projekt 72 hodin

Stejně jako vloni i letos pořádala Česká rada dětí a mládeže projekt 72 hodin, do kterého se už šestým rokem zapojili žáci Domova mládeže při SOŠ a SOU v Hustopečích. Projekt dlouhodobě finančně podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Cílem 72 hodin je ukázat, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho. Naučit se spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit zajímavé podněty pro smysluplné a hodnotné trávení volného času. Naším cílem bylo uklidit na školním dvoře, na školním hřišti a postříhat přerostlé keře. Víme, že pomáhat není v dnešní době pro každého samozřejmostí. Když budeme pomáhat ostatním, budou i ostatní pomáhat nám. Svoji dobrovolnou prací vylepšujeme prostředí, ve kterém žijeme. Výsledkem tohoto projektu byl dobrý pocit z kvalitně odvedené práce, již jsem zakončili sladkou odměnou v cukrárně.

Držíme se hesla: „Když se chce, tak to jde“.

Malinková Ludmila-vychovatelka DM