Pálavské dráče – Břeclav 2018

V pátek 22.6.2018 jsme se s týmem „Knedlíci“ pokusili získat některý z pohárů a obhájit tak umístění z minulých ročníků soutěže Pálavské dráče. V novém týmu byli žáci, kteří soutěž ještě nikdy neabsolvovali, pro některé ale nebyla žádnou novinkou. Sportovní klání se konalo i letos v areálu Slováckého veslařského klubu v Břeclavi. Po přihlášení následovalo čekání na dvě tréninkové jízdy, během kterých se tým snaží sladit tempo. Před desátou hodinou odstartovaly tři měřené jízdy. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, v kategorii mladších byla družstva základních škol, v kategorii starších byla družstva škol středních. Střední školy měly měřené tři jízdy, jednotlivé týmy tedy musely jet naplno v každé jízdě.  Náš tým bojoval od začátku skvěle, téměř dotáhl tým vítězný, o kterém jsme zjistili, že trénovali celý školní rok! Ve druhé jízdě museli organizátoři dokonce použít jestřábí oko k vyhodnocení výsledku na prvním a druhém místě. Naše družstvo po třetí jízdě skončilo na krásném druhém místě.  Na prvním místě se umístil tým, který má možnost v průběhu roku trénovat na vodě. Podařilo se získat stříbrný pohár! Už teď se všichni těší na trénování na následující rok!  

Ing. Stanislava Gergelová