Krajská soutěž středních škol Jihomoravského kraje v grafických disciplínách

V úterý 27. března 2018 proběhla na naší škole Krajská soutěž středních škol Jihomoravského kraje v grafických disciplínách. Této soutěže jsme se začali účastnit od otevření oboru Veřejnosprávní činnost. Zatím naším největším úspěchem byla účast Terezy Petrové na Mistrovství České republiky v grafických disciplínách v roce 2016, kam se kvalifikovala v opisu na klávesnici s výkonem 390 čistých úhozů za minutu.

Nově jsme se zaměřili na dvě disciplíny, ve kterých jsme zatím nesoutěžili.  Soutěž WORDPROCESSING spočívá v úpravě textu v programu Microsoft Word. Soutěžící musí prokázat dovednosti, kterými jsou např: práce se styly, formátování textu, generování obsahu a hromadná korespondence. Karolína Matlovičová a Hana Kozlová (III. ročník oboru Veřejnosprávní činnost) se umístily na 1. a 2. místě.

Druhou disciplínou byla KOREKTURA TEXTU. Zde se upravuje text v programu Microsoft Word podle korekturních značek, jedná se o různé přesuny textu, nahrazování nebo vymazání slov a řazení textu. V této disciplíně se umístil Matouš Loučka (III. ročník oboru Informační technologie) na společném 1. místě s dalšími dvěma soutěžícími, kteří měli shodu v množství provedených korektur.

Tradičně nejsilnější kategorií je opis textu – psaní na klávesnici. Na této soutěži se odečítá za každou chybu 50 úhozů. Zde jsme museli smeknout před výkonem Veroniky Kotlánové z OA, SOŠK a VOŠ Brno, která opsala text s rychlostí 464 čistých úhozů za minutu.

Studentky III. ročníku oboru Veřejnosprávní činnost se organizačně postaraly o administrativu celé akce a studenti III. ročníku oboru Informační technologie o počítačovou technickou pomoc při soutěžích.  Za to jim patří velké poděkování.

Ing. Iva Sedláková

2018_Krajska_soutez_VL_OPIS