Soutěž učňů „Mladý malíř 2018 – CzechSkills“

Ve dnech 8. a 9. března 2018 proběhla na pražském výstavišti Holešovice celorepubliková soutěž žáků učebního oboru malíř. Celou akci zaštiťoval a organizoval Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR. Zúčastnilo se celkem osm odborných škol z celé České republiky. Úkolem soutěžících bylo vytvářet imitaci dřev – fládrování, imitaci mramoru a 3D stínování a iluzivní malbu plastických lišt pomocí techniky linkování. Celá akce byla přístupná nejen odborníkům ale i široké veřejnosti. Slavnostní vyhlášení proběhlo v pátek 9. března od 15 hodin, na prvním místě se umístila SOŠ Valašské Meziříčí, na 2. místě SOŠ Jarov Praha a třetí pozice patřila SOU Plzeň. Naši žáci se umístili na čtvrtém místě. Fantazie, píle a aktivita mladých odborníků ukázala, že řemeslo je dnes stále živé a atraktivní.

UOV Bronislava Horáková

SOŠ a SOU Hustopeče