Soutěž odborných dovedností – elektrikář silnoproud tentokrát na SOŠ a SOU Hustopeče

Ve středu 21. 2. 2018 se na SOŠ a SOU Hustopeče uspořádala regionální soutěž s mezinárodní účastí, která se zaměřila na odborné dovednosti elektrikářů – silnoproudařů. Soutěže se zúčastnila družstva i jednotlivci z jedenácti odborných škol. Žáci předváděli své umění a znalosti, během toho byla pro jejich pedagogické dozory zajištěna exkurze do sponzorské firmy Bosch Mikulov a prohlídka areálu naší školy, která celé klání organizovala.

Žáci se utkali ve třech náročných úkolech, které byly zaměřeny na jejich praktické dovednosti i teoretické znalosti. Hodnocení prací prováděla odborná komise, jejímiž členy byli pedagogové z přítomných škol. Při slavnostním vyhlášení výsledků, za přítomnosti všech zainteresovaných, předal žákům hodnotné odměny ředitel SOŠ a SOU Hustopeče pan Ing. Hrabal Zdeněk. Ke gratulacím se přidala i paní starostka Hustopečí PaedDr. Hana Potměšilová.

Žáci na prvních třech místech obdrželi diplomy a věcné ceny, které darovala firma Bosch Mikulov. Všichni ostatní účastníci dostali pamětní listy a drobné upomínkové předměty. Vítězství v jednotlivcích si odnesl žák Lukáš Pres ze SOU Kyjov, na druhém místě skončil Michal Lutera z Masarykovy SŠ Letovice a třetí byl Lukáš Křeček ze SŠ polytechnická Brno, Jílová. Naším nejlepším žákem byl Jan Kratochvíl, který se umístil na skvělém pátém místě.

První cenu v soutěži družstev získala Masarykova SŠ Letovice a druzí byli žáci ze SŠ polytechnická Brno, Jílová. Reprezentanti naší školy vybojovali vynikající třetí místo.

Díky soutěži se ukázalo, že dnešní mládež má velký potenciál v odborné oblasti a je zapotřebí jej více a více rozvíjet a podporovat. Odborné školství má budoucnost, po absolventech učebních oborů je stále vyšší poptávka, a proto je naším cílem je oslovit  a ukázat jim, že řemeslo má zlaté dno.

SOŠ a SOU Hustopeče
Ing. Oldřiška Nováková