Projektový den II.

Druhý projektový den proběhl ve čtvrtek 21. prosince 2017. Přednášet nám přijeli odborníci z přerovské neziskové organizace Kappa-help, z brněnského Bílého kruhu bezpečí a výživová poradkyně ze ZkusToZdravě České Budějovice.

Prevence byla zaměřena na více oblastí. Kappa-help realizovala dva čtyřhodinové workshopy, jeden se věnoval problematice menšin a uprchlictví. Cílem bylo zamyslet se nad heslem – „Žijí tady s námi“. Kdo patří do menšiny? Co znamená označení Rom, Vietnamec atd.?

Druhý blok poskytl řadu informací o komunikaci. Žáci se blíže seznámili i s neverbálními projevy. Díky workshopu si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké je komunikovat v různých i nevšedních situacích.

ZkusToZdravě v rámci projektu Zdraví dětem realizuje několik aktivit pro školy. My jsme si vybrali téma zaměřené nejen na správnou výživu, ale i na vhodné zpracování surovin v kuchyni, na nebezpečí diet a na poruchy příjmu potravy.

Psycholožka a právnička z Bílého kruhu bezpečí mluvily o kriminalitě mladistvých a o „stalkingu“. Obě oblasti vysvětlily z hlediska práva a doplnily svými zajímavými zkušenostmi z praxe.

Sešlo se dost žáků, preventivní účel byl naplněn. Další projektový den nás čeká až v červnu 2018.

Autor: Mgr. Kateřina Bališová