Advent v Drážďanech

Kouzlo předvánočního období jsme plnými doušky nasáli v zemském hlavním městě Svobodného státu Sasko. Na vzdělávací exkurzi k našim západním sousedům jsme se vydali ve středu 13. 12. 2017. Téměř 70 studentů SOŠ a SOU Hustopeče absolvovalo dlouhou cestu do Německa. Po několika hodinách v autobusu jsme konečně přijeli do půlmilionové metropole, která nás přivítala krásným počasím a sváteční atmosférou. Navštívili jsme historické centrum a nejstarší vánoční trhy v Evropě. V rámci osobního volna si žáci prošli další významné památky a nakoupili dárky v obchodních centrech. Kdo neochutnal tradiční drážďanskou štolu na trzích, tak si ji odvezl domů. Výlet splnil naše očekávání, opět jsme poznali nová místa a utužili vztahy v kolektivu.

Mgr. Kateřina Bališová