Na skok s bývalým absolventem Patrikem Levčíkem

Sport musí člověk milovat, pak se pro něj dokáže dostatečně nadchnout. Dostanete se na různá místa, o kterých se vám ani nezdálo. Potkáte zajímavé lidi, díky nim se můžete posunovat dál v kariéře a v osobním životě.

Kam Tvé kroky vedly po ukončení studia na SOŠ a SOU Hustopeče?

Po závěrečných zkouškách jsem se naplno věnoval sportu, hlavně fotbalu.

Jak vzpomínáš na studijní léta?

Škola SOŠ a SOU v Hustopečích mi dala spoustu zkušeností do života, ze kterých čerpám dodnes. Rád vzpomínám na školní výlety s paní učitelkou Zástřeškovou (dnes Bališovou), vždycky to stálo za to. Poznali jsme nová místa a ještě jsme se nasmáli. Dále na pana Hekla, byl to můj učitel odborného výcviku. Každé ráno jsem sice bojoval se vstáváním na praxi, ale jeho výuka a přístup mě vždy dodal energii. Cenil jsem si jeho podpory, ať už se to týkalo oboru nebo osobního života.

Uvažuješ o dalším vzdělávání?

Rád bych se věnoval cizím jazykům, nejvíce angličtině.

Kterým sportovním aktivitám se věnuješ?

V Rakousku hraji velký fotbal, který mě živí a zatím je pro mě prioritou. Dále se věnuji malému fotbalu, kde hraji brněnskou soutěž v rámci města a za výběr Brna celostátní ligu. Tu je celkem osm krajů z ČR proti sobě. Pokud se zadaří, tak jsem členem i české reprezentace. V letošním roce jsem měl nejvíc úspěchů v malém fotbale. V brněnské soutěži jsem získal cenu za nejlepšího hráče sezóny, tutéž cenu jsem dostal i v rámci republiky v celostátní soutěži. Nejcennějším úlovkem pro mě byla cena na Mistrovství Evropy, kde jsem byl zvolen nejlepším hráčem Evropy pro rok 2017. Co se týče kolektivních úspěchů, tam se nám podařilo stát se vícemistry Evropy a na posledním šampionátu jsme dosáhli na první místo, stali jsme se mistry světa v malém fotbale. Díky tomu jsem obdržel nabídku z Ameriky, kde bych se mohl malému fotbalu věnovat na profesionální úrovni. Poslední mou aktivitou je futsal, ten hraji za Tango Hodonín a teď jsem poprvé dostal nominaci do reprezentace, kde jsem absolvoval dvojzápas s Německem

Jaká zajímavá místa si navštívil?

Pro mě to byla Amerika, kde jsme se zúčastnili Mistroství světa v malém fotbale. Tu jsme nejen hráli, ale i poznávali zemi (Las Vegas ,Ontario, San Diego, Detroit a Chicago).

Máš čas během dne na relax, odpočinek, soukromý život?

Hodně času jsem na cestách, každý sport hraji v jiném městě, v jiné zemi. Vždy si však najdu chvilku na masáž, vířivku, bazén, saunu, v tomto se chci určitě polepšit 🙂 A soukromý život, ten mám :-).

Tvé motto?

Není důležité být slavný, ale šťastný.

Autor: Mgr. Bališová

Foto: Mgr. Bališová, Patrik Levčík