Přednáška na téma využití elektromagnetického vlnění v praxi

V úterý 5.12.2017 proběhla na naší škole pro žáky tříd IT3 a IT4 přednáška na téma využití elektromagnetického vlnění v praxi, kterou vedl kapitán Ing. David Novák z Armády České republiky. Žáci měli možnost se stručně obeznámit s vojenskými technologiemi v dnešní armádě v oblasti pasivních sledovacích systémů, elektronického boje, radiolokace, kybernetiky atd. Také byla diskutována možnost dalšího studia žáků na Univerzitě obrany v Brně v oborech radiolokace, komunikační informační systémy i jiných odborných směrech. V další části proběhla beseda, během které se žáci dotazovali na podrobnosti související s prací v AČR. Na závěr kapitán Novák pozval všechny žáky na den otevřených dveří na Univerzitě obrany, který se koná dne 7.12.2017.

Ing. Oldřiška Nováková