Hnutí Brontosaurus – Stromy pro život

Na začátku měsíce listopadu třída ITVČ1 absolvovala vzdělávací a zároveň zábavný workshop Stromy pro život. Akci organizovalo Hnutí Brontosaurus.

Hnutí Brontosaurus je nezisková organizace, která v České republice působí už do roku 1974. Své aktivity propojuje s volným časem, nevšedními zážitky a smysluplnou prací.

Na naší škole byl realizován dvouhodinový výukový program Stromy pro život. Cílem bylo vést studenty k uvědomění si významu stromů především ve městech a upozornit prostřednictvím atraktivních neformálních výukových metod na jejich možné ohrožení.

Díky propojení teorie s praxí měli žáci možnost zapojit se do situací, které rozvíjely nejen jejich vědomosti, ale podporovaly komunikační a sociální dovednosti.

Mgr. Kateřina Bališová